• Телефон: +38 (097) 720-23-23

  • Години роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 / Сб з 9:00 до 14:00

Ремонт стартера

Ремонт стартера

Ремонт стартера

Стартер - основний вузол системи запуску автомобільного двигуна, при пуску розкручує його колінчастий вал. Незважаючи на те що в порівнянні з іншими вузлами і модулями двигуна технологічне використання стартера носить короткочасний характер, з упевненістю можна стверджувати, що даний агрегат - один з найбільш важливих агрегатів в двигуні автомобіля.


Діагностика включає в себе візуальний пошук несправності стартера при повному розборі його корпусу. Також можливе визначення деяких несправностей за допомогою спеціальних приладів (наприклад, перевірка стартера на замикання його проводки амперметром і вольтметром). Та перевірка його на спеціальних стендах.

Процедура діагностики укладає в себе демонтаж стартера, огляд і визначення можливих поломок, встановлення причини поломки. Після необхідного ремонту слід зворотний монтаж в двигун.

Умови для проведення діагностики

Цілком очевидно, що провести якісну діагностику несправності стартера набагато зручніше, якщо він знаходиться перед вами на робочому столі, а не висить десь внизу двигуна, в самому недоступному його місці. Тільки коли агрегат знаходиться у вас в руках, можлива його повна перевірка на несправності, подальше технічне обслуговування і ремонт.

Заміна Бендікса

Якщо у вас виникли проблеми зі стартером, то однією з причин може бути поломка Бендикса. Картина знайома: ви намагаєтеся завести двигун, чуєте, як клацає втягуюче реле, а потім характерний скрегіт - шестерня обгонів муфти не входить в зачеплення з вінцем маховика коленвала. Значить пора перевірити стан Бендикса і його шестерні. 
У каталозі запчастин ця деталь зазвичай названа приводом стартера або обгінною муфтою. У народі цю муфту також називають Бендикс, в честь американського винахідника, який її запатентував. Бендикс виконує дуже важливу роль - саме через нього обертання валу якоря стартера передається на колінчастий вал завдяки зцепленням з шестернею. 
Найчастіше поломки відбуваються через знос зубів шестерні приводу стартера. У такому випадку доводиться знімати стартер і проводити заміну Бендикс, хоча в деяких магазинах можна знайти ремкомплекти, в яких шестерня продається окремо. Як би там не було, але ремонтувати стартер без належної підготовки і обладнання досить складно. Рідше відбувається ослаблення буферної пружини. Переконатися в тому, що вона ослабла, теж легко - при повороті ключа в замку запалювання можна буде почути скрегіт. Двигун заведеться, але таке неспівпадіння зубів призведе до швидкого зносу як шестерні Бендикс, так і вінця маховика (а його ремонт обійдеться значно дорожче, ніж заміна Бендикса).

Заміна Щіток

Щітки генератора є важливим елементом автомобільної системи подачі електроструму та його відводу. Без їх участі генератор автомобіля не зможе виробляти напругу. 

Коли потрібно міняти щітки генератора?

При планових ТО дрібним елементів генератора уваги, звичайно ж, ніхто не приділяє. Саме з цієї причини поломка його щіток завжди стає несподіванкою для водія. Фахівці радять через 50 тисяч кілометрів пробігу (або один раз у чотири роки) обов’язково перевіряти їх справність і функціональність, і тоді ніяких проблем з експлуатацією генератора не виникне.


Заміна Втулок

Автомобілісти підтвердять, що іноді навіть при зараженій акумуляторній батареї, стартер може насилу провертати двигун, а іноді навіть зупинятися або заїдати. Причина такої проблеми полягає в тому, що якір при роботі може зачіпати статор. Перекіс валу, при якому і можливе зіткнення статора і якоря, може відбуватися через зношування підшипників ковзання. Найбільш інтенсивному зношування схильний передній підшипник, оскільки саме на нього припадає найбільша і основне навантаження.

Заміна Статора

Статор є однією зі складових генератора і разом з ротором відповідає за вироблення електроенергії, що живить все системи скутера. 
Візуально поломку статора можна визначити тільки в разі зняття його зі скутера та й то, якщо дріт обмотки поміняв свій колір або присутні видимі його пошкодження (обрив).

ЗАМОВТЕ ДЗВІНОК ДЛЯ ЗАПИСУ

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК